Bugün

İznik'te binlerce dönüm ekili alan sular altında...Havadan böyle görüntülendi

30 Kasım 2023 - 15:14

Bursa'da hayatı felç eden sağanak yağış İznik ilçesinde de binlerce dönüm tarım arazisini sular altında bıraktı. Dereler taştı. İznik Belediyesi ekipleri iş makineleriyle taşan derelere müdahale etti. O anlar havadan görüntülendi. 
  İznik’e bağlı Çakırca Mahallesi’nde bulunan dere gece boyu yağan yağmur nedeniyle taştı.  
  Çakırca deresinin taşmasıyla civarda bulunan tarım arazileri ve bazı bölgeler su altında kalırken İznik Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ve Afet İşleri Müdürlüğü ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren mücadele çalışmalarına devam ediyor.
  İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta açıklamasında “Gece boyu yoğun bir şekilde devam eden yağış sonrası Çakırca Deresinin taşması sebebiyle Çakırca Mahallemizin sahil kısmında tarım arazileri ve bazı bölgeler su altında kaldı. Ekiplerimiz drone kamerasıyla bölgeyi görüntülediler. Fen İşleri Müdürlüğü ve Afet İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile sabahın erken saatlerinden itibaren bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afetten etkilenen tüm hemşerilerimize geçmiş olsun. Rabbim ilçemizi, ülkemizi her türlü afetten korusun” diye konuştu.